Zostań certyfikowanym specjalistą Microsoft. Przystąp do egzaminu za darmo.

Zostanie certyfikowanym specjalistą Microsoft może być bardzo korzystne dla kariery zawodowej w branży IT. Istnieje kilka powodów, dla których warto rozważyć taką możliwość.

Uznawalność i prestiż.

Certyfikat Microsoft jest uznawany na całym świecie jako wyznacznik wysokiej jakości umiejętności i wiedzy w dziedzinie technologii. Posiadanie takiego certyfikatu może zwiększyć prestiż i uwiarygodnić kwalifikacje danego specjalisty.

Większa możliwość zatrudnienia.

Firmy często szukają specjalistów posiadających certyfikat Microsoft, ponieważ jest to gwarancją, że posiadają oni niezbędne umiejętności i wiedzę. Warto pamiętać, że posiadanie certyfikatu może otworzyć drzwi do nowych możliwości zatrudnienia i zwiększyć konkurencyjność na rynku pracy.

Rozwijanie kwalifikacji.

Proces uzyskiwania certyfikatu wymaga nie tylko zdobycia wiedzy i umiejętności, ale także ich praktycznego stosowania. Dzięki temu specjalista może rozwijać swoje kwalifikacje i udoskonalać swoje umiejętności w danej dziedzinie.

Wyższe zarobki.

Specjaliści posiadający certyfikat Microsoft często otrzymują wyższe wynagrodzenie, ponieważ są uważani za bardziej wykwalifikowanych i doświadczonych.

Dostęp do specjalistycznych zasobów.

Posiadanie certyfikatu Microsoft daje dostęp do specjalistycznych zasobów i narzędzi oferowanych przez Microsoft, co może pomóc specjaliście w jego pracy i rozwijaniu swoich kwalifikacji.

Programy partnerskie Microsoft.

Wymogiem udziału firm w programach partnerskich Microsoft, jest zatrudnienie certyfikowanych specjalistów. Każdy program partnerski wymaga pewnej liczby certyfikowanych specjalistów o konkretnych certyfikatach. Udział w programach partnerskich pozwala m.in. na korzystanie z darmowej wersji oprogramowania Microsoft na czas członkostwa co daje liczne oszczędności dla Twojego pracodawcy.

Jak zdobyć voucher na egzamin Microsoft?

1.Microsoft Virtual Training Days – wydarzenie stałe. Do zdobycia vouchery na darmowy egzaminy z numeracja 900, czyli typu fundamentals (podstawowe). Wystarczy wziąć udział w 2 dniowym szkoleniu by uzyskać voucher na dany egzamin. Wydarzenia, za które uzyskasz voucher na dany egzamin maja w opisie taki tekst: „Take the Microsoft ……….. certification exam at no cost.”. Jeżeli zaczynasz przygodę z aktualną certyfikacją Microsoft, to to wydarzenie jest dla Ciebie.

2. 30 dni na naukę – wydarzenie stałe. Po rejestracji i przejściu ścieżki szkoleniowej w 30 dni, dostajemy voucher zniżkowy -50% na wybrany egzamin (zalezny od wybranego wyzwania).

3. Microsoft Ignite | Cloud Skills Challenge – Microsoft Ignite to coroczna konferencja dla programistów i specjalistów IT odbywająca się końcem roku (zwykle październik lub listopad), w związku z wydarzeniem odbywa się Ignite Cloud Skills Challenge, wyzwanie polega na przejściu wybranej ścieżki szkoleniowej na Microsoft Learn (wystarczy przeklikać) w trakcie trwania wydarzenia, otrzymany voucher pozwala na darmowe podejście do egzaminu. Wydarzenie dedykowane jest dla zaawansowanych specjalistów, którzy już posiadają już certyfikację na poziomie fundamentals. Vouchery mają krótki czas ważności (ok 3 mc.).

4. Microsoft Build Cloud Skills Challenge – Konferencja firmy Microsoft dotycząca kompilacji dla programistów Windows, Azure i Microsoft 365 odbywająca się zwykle w maju. W ramach wydarzenia odbywa się Microsoft Build Skills Challenge. Wyzwanie polega na przejściu wybranej ścieżki szkoleniowej na Microsoft Learn (wystarczy przeklikać) w trakcie trwania wydarzenia, otrzymany voucher pozwala na darmowe podejście do egzaminu. Wydarzenie dedykowane jest dla zaawansowanych specjalistów, którzy już posiadają już certyfikację na poziomie fundamentals. Vouchery mają krótki czas ważności (ok 3 mc.).

Więcej informacji o aktualnych wyzwaniach Microsoft Learn można znaleźć TUTAJ.

UWAGA: Artykuł będzie aktualizowany o nowe wydarzenia. Zapraszamy w przyszłości.