Co to jest Bitcoin?

Co to jest Bitcoin?

Wiele osób słyszało o Bitcoinie, jednak mało kto wie tak na prawdę czym jest Bitcoin? Bitcoin to innowacyjna waluta Internetu. Bitcoin to zdecentralizowana kryptowaluta czyli bez centralnej instytucji ją emitującej; niezależna od rządów banków i instytucji. Kryptowaluta Bitcoin to waluta nieznająca granic, dostępna wszędzie gdzie jest Internet (w tym telefonia komórkowa). Kryptowaluta Bitcoin jest walutą, którą możesz błyskawicznie wysłać w dowolne miejsce na świecie bez pośredników, czyli bez zbędnych kosztownych prowizji, limitów i ograniczeń.

A więc czym jest Bitcoin?

Bitcoin jest fenomenem, który zrewolucjonizuje finanse tak jak wiadomości e-mail zmieniły sposób komunikowania się. Bitcoin to pieniądz współczesnego świata w epoce kryzysu. Bitcoin jest pierwszą i jak dotąd najczęściej używaną kryptowalutą. Bitcoin oparty jest o prawa matematyczne, nie posiada centralnego serwera ani instytucji nim zarządzającej.

Kurs, czyli cena Bitcoina jest ustalana przez wolny rynek. Wzrost liczby „Bitkoinów” nie polega na drukowaniu papierka przez bank, lecz jest nagrodą dla komputerów czy innych urządzeń o dużej mocy obliczeniowej (tzw. koparek), które obsłużyły blok, w którym zawarte są przelewy, upodabniając cały proces do wydobycia złota (tzw. mining czyli kopanie).

Bitcoina nie można fałszować, nie są też zależne od woli rządów i elit finansowych. Bitcoin jest szansą dla ludzi innowacyjnych, nie bojących się nowości.