Lisk – opis kryptowaluty

1. Nazwa kryptowaluty: Lisk
2. Logo.

3. Opis kryptowaluty.

Lisk jest to platforma nowej generacji, która daje możliwość rozwoju i dystrybucji zdecentralizowanych aplikacji opartych o język JavaScript w łatwy i funkcjonalny sposób.

Dzięki tej kryptowalucie programiści mogą budować, rozpowszechniać, publikować, i zarabiać na swoich aplikacjach w innowacyjnym systemie opartym blockchain wykorzystując łańcuchy boczne, smart kontrakty, węzły komputerowe i pamięć masową.

4. Wykres


5. Mining

W kryptowalucie Lisk nie występuje typowe zjawisko miningu jak w Bitcoinie. Użytkownicy Lisk konkurują ze sobą aby znaleźć się w grupie 101 najlepszych delegatów, którzy otrzymują prawo do weryfikacji transakcji i podpisywania bloków, za co otrzymują odpowiednią nagrodę w postaci Lisk. Najlepszych delegatów wybiera się poprzez głosowanie innych użytkowników sieci. Aby zostać wybranym trzeba być wiarygodnym, szybkim i bezpiecznym potencjalnym delegatem. Delegaci zmieniają się co jakiś czas i zostają wybierani w tzw. delegate round (rundzie delgatów). Z racji swojego konsensusu – Delegated Proof of Stake, delegaci muszą mieć cały czas włączone i podłączone do sieci portfele z odpowiednią ilością Lisk aby być w stanie podpisywać i weryfikować transakcje.

 

6. Prezentacja nowego logo Lisk.