5 giełd zamknietych w Japonii. FSA zwiększa nadzór.

Pięć japońskich giełd kryptowalutowych jest w trakcie zwrotu kryptowalut i gotówki klientom. Zamykają się z powodu cofnięcia ich wniosków z Japońskiego Organu Nadzoru Finansowego.

Towel Five wycofał ich wnioski z FSA o rejestrację jako giełdy kryptowalutowe. Nikkei poinformował w ubiegły czwartek, dodając: “Oczekuje, że więcej będzie podobnych przypadków, daliśmy kilku giełdom szansę na dobrowolne zamknięcie, zanim my ich zamkniemy“

Tokyo Gateway i Mr. Exchange wycofały swoje wnioski, obie giełdy kryptowalut zostały odrzucone przez agencję. Firmy zwrócą kryptowaluty i gotówkę klientom, a następnie zostaną zamknięte.

Od momentu wejścia w życie w kwietniu ustawy o usługach płatniczych i zalegalizowanej kryptowaluty jako środka płatniczego, giełdy zobowiązane są do zrejestracji w FSA. Do tej pory zarejestrowano 16 giełd, w tym GMO Coin, Bitflyer, Quoine, SBI Virtual Currencies, Zaif, Bit Bank i Bit Arg Exchange.

Po włamaniu na Coincheck regulatorzy intensywnie analizują zabezpieczenia giełd kryptowalut. Wszystkie wymiany zostały sprawdzone, przeprowadzono dogłbnw kontrole u wszystkich niezarejestrowanych operatorów.

FSA oświadcza, że dołoży starań, by giełdy spełniały restrykcyjne wymogi bezpieczeństwa. Niektóre giełdy kryptowalut widzą niewielkie szanse na spełnienie standardów agencji.