Brat Pablo Escobara wydaje „Diet Bitcoina”

Były już Bananacoiny, Spankcoiny, Putincoiny i podobne Shitcoiny. Teraz nadszedł czas na Diet Bitcoiny, czyli wersję Bitcoina wydaną przez brata bossa narkotykowego – Roberta Escobara.

Kryptowaluta ma być forkiem bitcoina o fork bitcoina, który ma być tańszy i szybszy od obecnego króla rynku kryptowalut. Firma Roberta Escobara, Escobar Inc, rozpoczęła fazę pre ICO. Podczas tej fazy sprzedaje swóje Diet Bicoiny (DDX) z niemal 96% zniżką. Cena w pierwszej fazie to jedynie z 2 dolary za token (początkowo podawano cenę 50$). W drugiej fazie tokeny maja być sprzedawane już po cenie 1000$, zaś w trzeciej fazie ICO, Robert Escobar zamierza sprzedawać swoje „Diet Shitcoiny” już po 1000$.

Daniel Reitberg, Coo Escobar Inc, oficjalnie stwierdził:
„Każdy powinien usłyszeć te cudowne wieści, wejść na naszą stronę i kupić jak najwięcej naszych Diet Bitcoinów. Ponieważ liczba monet będzie taka sama jak w przypadku Bitcoina, spodziewamy się, że cena będzie w przyszłości równie wysoka. Jednak w porównaniu z Bitcoinem jesteśmy w tej chwili nawet 4000 razy tańsi.”

Olof Gustafsson, CEO spółki Escobar Inc, wierzy w Diet Bitcoina, podobnie jak Daniel Reitberg:
„Dlaczego ktośk na świecie miałby kupować Bitcoiny czy inną kryptowalutę, za którą nie stoi żaden zespół, zamiast naszego wspaniałego Diet Bitcoina? W Escobar Inc zobowiązujemy się do pełnego wsparcia dla Diet (czyt.Shit) Bitcoina oraz do codziennych transakcji na tej nowoczesnej walucie.”

Escobar opublikował już książkę zatytułowaną „Pablo Escobar’s Diet Bitcoin”, a w niej przedstawia powody wydania tej kryptowaluty. Książkę można kupić już za 8 dolarów (np. na Amazon, lub pobrać za darmowej wersji PDF).

Z książki możemy się dowiedzieć, że:
„Cały świat niedługo dowie się, że Bitcoin został stworzony przez rząd USA. A wtedy będzie już za późno, ponieważ CIA sprzeda wszystkie posiadane monety i obniży cenę Bitcoina. Wtedy kryptowaluty staną się bezwartościowe, choć jak wiadomo większość z nich to tylko oszustwo. DDX będzie nadal, choć wszystkie inne kryptowaluty polegną.”

Escobar podobno miał również kontakt z Johnem McAfeem, jednak jak sam twierdzi – odrzucił jego ofertę, ponieważ był “zbyt mały” jak dla niego.
“Nie spodobał mi się ten mały facet. Nigdy o nim nie słyszałem. Nikt w Kolumbii nie znał tego nazwiska. Nie wiem, czy świat wie o nim, czy nie, ale ja o nim nic nie wiem, więc jest nikim.

Robert Escobar wyjaśnia również w książce, dlaczego uważa Ethereum (ETH) za oszustwo:
“Ethereum to totalne oszustwo. Choć to dość dobra technologia, to została stworzona przez małe dziecko. Kogo w ogóle obchodzi to dziecko? Nie obchodzi mnie to więc innych na pewno też nie. On może przyjść i porozmawiać ze mną jeśli zechce. Wtedy powiem mu tak: “Proszę pana, jesteś białas. Myślisz, że zależy mi na monecie takiego białasa? Nie obchodzi mnie twoja moneta, jak również monety innych białasów, o których nic nie słyszałem”.