CEO Twittera: Bitcoin wyprze dolara za 10 lat.

Dyrektor generalny Twittera wypowiedział się w tygodniku The Times o Bitcoinie oraz przyszłości wirtualnych walut. Jack Dorsey poinformował, iż w świecie płatności online Bitcoin będzie znacznie ważniejszy od dolara, ponieważ stanie się jednolitą, globalną walutą Internetu w ciągu najbliższych 10 lat.

Jack Dorsey jest dyrektorem generalnym Twittera oraz firmy płatniczej Square. Uważa on, iż ​​Bitcoin pokona problemy spekulacyjne i będzie wykorzystywany do codziennych płatności. Podkreślił również, że kryptowaluty oparte o technologię Blockchain będą dużą przełomową technologią w erze decentralizacji. Podreślił, że Bitcoin stanie się jednolitym środkeim płatniczym całego świata.

CEO Twittera uważa, że na dzień dzisaiejszy Bitcoin nie ma takiej mocy sprawczej, by stać się numerem jeden pod względem płatności online z dnia na dzień. Podkreślił, żedziśy transakcje za pomocą Bitcoina są zbyt drogie, powolne i potrzeba wiele nowych implementacji technologicznych (takich jak obecnie wprowadzany Lighting Network), dzięki którym Bitcoin stanie się atrakcyjy w codziennym użytkoweaniu.

Nowa polityka reklamowa Twittera ma się skupiać na oszustach i naciągaczach kryptowalutowych, którzy poprzez ICO (Initial Coin Offering) zdobywają pokaźną sumę środków poprzez obietnice o osiągnięciu ogromnego zysku, po zakupie tokenów.