14% chińskich obywateli zainwestowało w kryptowaluty

Według ankiety przeprowadzonej przez firmę Panews: ​​14% chińskich obywateli zainwestowało w kryptowaluty, a 98% zna tematykę kryptowalut i Bitcoina, natomiast 95% słyszało o technologii blockchain.

W badaniu wzięło udział 4,2 tyś. chińskich obywateli, którzy zostali zapytani o znajomość kryptowalut i opinie na temat Bitcoina. Tylko 75 zapytanych nie słyszało o kryptowalutach, co stanowi ok. 2% badanych. 14% badanych, a dokładnie 598 osób o.świadczyło, że zainwestowało w kryptowaluty, z których prawie 70% nabyło cyfrowe aktywa za pośrednictwem giełd lub innych platform. 266 osób weszło w posiadanie kryptowalut przy pomocy airdropów, a kolejnych 263 przez mining.

Analiza wykazała, że głównym źródłem informacji dla obywateli Chin są media społecznościowe – 38%. Dość liczna grupa o kryptowalutach dowiedziała się od swoich znajomych – w ten sposób odpowiedziało się 26% badanych. Większość respondentów postrzega kryptowaluty za formę inwestycji, a nie środek płatniczy.

Większość ankietowanych zadeklarowało znajomość podstawowych pojęć z dziedziny kryptowalut i blockchain, jednak tylko 372 badanych wykazało zaawansowany poziom wiedzy na ten temat – 9%.

Jako największą barierę dla popularyzacji kryptowalut wskazano zbyt skomplikowany proces wymiany i przechowywania kryptowalut – aż 60% badanych.

Badania wykazały, że kryptowaluty poczyniły znaczne postępy by wejść do głównego nurtu ekonomicznego w Chinach. W Polsce również możemy zauważyć wzrost zainteresowania na rynku kryptowalut, jednak to wciąż dopiero początek.