Czwarta największa giełda na świecie chce wykorzystać technologię Blockchain

Czwarta co do wielkości giełda na świecie mieszcząca się w Szanghaju (SSE) wykorzysta tak zwaną technologię DLT w swoich transakcjach.

Giełda, która od grudnia 2017 r., miała limit rynkowy przekraczający 5 mln dolarów, doniosła w swoim raporcie, że większość jej użytkowników uważa, że ​​technologia Blockchain pomorze poprawić przejrzystość rynku papierów wartościowych.

“Część rynku rozpoczyna przyjmowanie tej technologii w części, a większe aplikacje branżowe zrobią za pare latach” – czytamy w raporcie.

Podczas gdy Chiny kontynuują zakaz wprowadzania innowacji kryptowalutowych, tj. ICO, władze kraju podejmują coraz bardziej skoordynowane prace, by w tym roku przyśpieszyć rozwój technologii Blockchain.

Oficjalne oceny dwóch projektów Blockchain zostały opublikowane w maju i czerwcu tego roku, a chińskie standardy wdrażania technologii Blockchain powinny pojawić się w przyszłym roku.

Handel papierami wartościowymi jest teraz w zasięgu międzynarodowych graczy, Santander utworzył specjalny zespół badawczy, który sprawdzi, jaki technologia Blockchain mogłaby usprawnić handel papierami wartościowymi.