Czy bitcoin jest lepszym aktywem niż zloto?

John Pfeffer, zarządzający funduszem hedgingowym w Pfeffer Capital, stwierdził na 23 Konferencji Inwestycji Sohn, iż Bitcoin jest jedynym realnym kandydatem do wymiany złota oraz, że jest lepszy od złota „pod każdym względem”.

Pfeffer oglosił, że Bitcoin wzrośnie do „co najmniej 90 tys. USD, a potencjalnie może wzrosnąć do 700 tys., USD”, zaznaczając przy tym, że Bitcoin i inne kryptowaluty powinny być traktowane jako aktywa podwyższonego ryzyka: „mogą spaść do zera, lub mogą być warte bardzo dużo”.

Stwierdził, że wyższe wartości cen, w kilkuset tyś., moga być możliwe, jeżeli Bitcoin stanie się „główną walutą rezerwową”, choć ocenił to za mało prawdopodobne, jednak możliwe. Poprzednio prognozował, że jeżeli Bitcoin wyprze 25% zagranicznych rezerw, jego wartość wyniesie 6,4 biliona USD.

„Złoto, jest głupie. Jesteśmy cyfrowym społeczeństwem i nadal używamy żółtego metalu jako naszego zasobu wartości. W którymś momencie zaczmoemy wymyślać lepszy sposób przeniesienia wartości. Bitcoin jest pierwszym kandydatem do zastąpienia złota, to się jeszcze okaże”.

Podkreślił, że Bitcoin będzie wykorzystywany nie tylko do „płacenia za kawę”, ale w krajach, w których waluty się załamują, Bitcoin może stać się ważnym aktywem codziennego użytku. 90 tys. USD, to „tylko dziesięć razy więcej”, może stać się to w ciągu kilku lat, gdy zostaną wprowadzone inwestycje instytucjonalne z sektora prywatnego. Jego prognoza o rezerwie zagranicznej, jest dość długoterminowa.

Prognoza Pfeffera jest dość podobna do wypowiedzi bliźniaków Winklevoss z 2016 roku, gdzie uznali Bitcoina jako zasób wartości „lepszy niż złoto”.