Czy to dobry moment na inwestycje w Bitcoina?

Ostatnie 10 dni pod znakiem spadków na rynkach. Cena Bitcoin już dwukrotnie przebiła poziom 8000 zł.

Od 22 września branża kryptowalut przeżywa kolejny kryzys. Gdy Bitcoin spadł o blisko 11%, pociągnął za sobą altcoiny, których ceny zaliczyły spadki nawet o 25%.

Gdy wydawało się, że sytuacja się uspokaja, dochodziło do kolejnego znacznego spadku 24 wrześni, od ok godz. 18:00 dwukrotnie przełamano poziom 8 tyś. dolarów.

Zdaniem ekspertów ta sytuacja jest dobra dla inwestorów, którzy mają zamiar wejść w rynek kryptowalut.

Mark Yusko, szef Morgan Creek Capital, apeluje, by każdy zainteresowany po prostu kupił Bitcoina. Argumentując, iż Bitcoin istnieje już 10 lat, a z każdego kryzysu wyszedł obronną ręką.

Pewien inwestor, znany na Twitterze pod nickiem The Wolf of All Streets, sugeruje, iż najbliższym kluczowym poziomem wsparcia jest pułap 7440 USD. Jeśli cena Bitcoina nie spadnie poniżej tego poziomu, jest szansa na powrót do trendu wzrostowego

Zdaniem Phila Koniecznego pierwszą kryptowalutą do inwestycji najprawdopodobniej znów będzie Bitcoin, choć nie wiadomo, czy już jest czas na zakupy.

Wszystkie przedstawiane w artykule informacje o rynku kryptowalut oraz innych inwestycjach są wyłącznie prywatnym zdaniem autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Inwestujesz w „Bitkojny” czy inne kryptowaluty na własną odpowiedzialność. Bądź świadom ryzyka zakupu kryptowalut tj. „Bitkoin” (błędy w pisowni nazewnictwa Bitcoina wystąpiły celowo).