Donald Trump powołał oddział specjalny do walki z kryptowalutowymi oszustami

Grupa zadaniowa ds. oszustw konsumenckich i integralności rynku, ma się skupiać na oszustach konsumenckich. Warto zaznaczyć, że cześć nakazu dotycząca kryptowalut zawiera informacje o oszustwach w cyfrowym obrocie walut, które są jednym z wielu obszarów, w których grupa zadaniowa ma działać.

Nie jest jasne, czy i w jakiej formie zostaną podjęte działania, ale grupa ta ma ostatecznie przedstawiać raporty w tej dziedzinie dla administracji Trumpa, co nie znaczy, że administracja podejmie jakieś działania w tym zakresie.

Na początku 2018 roku rząd USA zaznaczył, że pracuje nad szczegółowa strategią dotyczącą oszustw rynku kryptowalut. W lutym 2018 roku Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych stworzył grupę zadaniową do spraw Cyberbezpieczeństwa, która miała zająć się m.in. kryptowalutami.

Wiele z tych wytycznych odnosi się do Bitcoina i innych kryptowalut, które omijają przez tradycyjny system finansowy. Teraz pracujemy, z grupą zadaniową ds. Cyberprzestępczości oraz kompleksową strategią, która ma sobie z tym poradzić – zastępca prokuratora generalnego, Rod Rosenstein.