IBM podpisał kontrakt o wartości 740 mln USD z australijskim rządem na wykorzystanie Blockchain

IBM podpisał pięcioletni kontrakt o wartości 740 mln. USD z australijskim rządem na wykorzystanie Blockchain oraz sztucznej inteligencji w celu poprawy bezpieczeństwa danych.

Szefowa IBM, Harriet Green, stwierdziła, że ta współpraca zapewni obywatelom dostęp do najnowszych na świecie technologii, w licznych agencjach rządowych. Partnerstwo to sprawi, że Australia stanie się trzecim najnowocześniejszym państwem na świecie.

Green kładła nacisk na zapewnienie bezpieczeństwa informacji dla obywateli, dla których oferta Blockchaina stanie się podstawą życia codziennego. Postrzega także tą umowę, jako ważny krok Australii w kierunku technologicznej przyszłości, w różnych sferach jurysdykcji państwa, w tym kontroli granicznej i podatków.

Dzisiaj, czwarta co do wielkości giełda kryptowalut, Huobi, ​​rozpoczęła handel na australijskiej platformie, a dyrektor generalny Huobi potwierdził, że giełda chce współpracować z rosnącą liczbą australijskich projektów Blockchain szukając projektów na wschodzącym rynku.

IBM ze swojej strony stale rozszerza swoje zaangażowanie w technologię Blockchain na różnych polach, a jego platforma została z powodzeniem wykorzystana do zasilania pierwszych aktywnych operacji w ramach inicjatywy handlowej obejmującej dwadzieścia spółek i pięć wielkich banków.