KNF prosi o pomoc z regulacjami

KNF najpierw zwalczała kryptowaluty, wyganiając na Maltę największą polską giełdę kryptowalut. Jak dowiedzieliśmy sie z portalu money.pl, KNF zaprasza prezesa BitBay do pomocy w uregulowaniu rynku kryptowalut.

W ubiegły poniedziałek (4 bm.) doszło do pierwszego poważnego spotkania przedstawicieli KNF, Ministerstwa Finansów i NBP z reprezentantami branży kryptowalut. Seria spotkań ma zakończyć się publikacją raportu, który będzie stanowił podstawę do opracowania konkretnych regulacji.
Sylwester Suszek – prezes BitBay, znalazł się w gronie 20 zaproszonych podmiotów do konsultacji.

Obecnie rynek blockchain pod względem prawnym jest regulowany chaotycznie i niespójnie. Efektem tego wszystkiego jest wycofanie się firm z Polski, w tym największej w Europie i szóstej na świecie platformy handlu kryptowalutami – BitBay. Firma przeniosła się właśnie na Maltę.

Wcześniej BitBay został dodany na listę ostrzeżeń KNF i odcięty od zagranicznych rachunków.

Branża blockchain od dawna zarzuca KNF brak rozmów na temat regulacji. Prezes BitBay w maju list otwarty do premiera Mateusza Morawieckiego, w którym prosił o uregulowanie polskiego rynkut i apelował: „nie odbierajmy polskim firmom szansy rywalizowania na światowym rynku”.

Źródło: Money.pl