Kryptowaluty stworzyły nową generację inwestorów

Gabor Gurbacs, strateg ds. aktywów oraz dyrektor w spółce zależnej Van Eck, MV Index Solutions, twierdzi, że ​​kryptowaluty stworzyły „nową generację inwestorów”.

Wiele badań potwierdza tą tezę. Milenialsi interesują się Bitcoinem i kryptowalutami, a nie tradycyjnymi rynkami. Wykazują oni pewną niechęć wobec inwestycji w akcje czy nieruchomości. Jak się okazuje – Bitcoin czy inne kryptowaluty dostarczają młodym inwestorom możliwość spróbowania sił na giełdzie.

Choć wielu ciężko to zrozumieć, badania wykonane na zlecenie dewelopera, firmy Get Living, z Wielkiej Brytanii, wykazały, że aż 27% młodych mężczyzn, z grupy millenialsów, uznaje Bitcoina za znacznie lepszą inwestycję niż zakup nieruchomości.

Blockchain Capital przeprowadziła zbliżone badania w USA. Wyniki pokazały, że ​​osoby młode, w wieku 18-34 lat wolą kryptowaluty, aniżeli akcje czy obligacje.

Firma Harris Poll, iż 27% młodych inwestorów woli posiadać fragment Bitcoina kupiony za 1000 USD niż akcje o tej podobnej wartości. Prawie co trzeci millenials woli kryptowaluty od obligacji, 22% woli Bitcoina od nieruchomości, a w przypadku złota wartość ta wynosi 19%.

Gabor Gurbacs uważa, że „wielu inwestorów dopiero poznaje rynki, inwestycje, wykresy, podstawy, złoto, czy bezpieczne przystanie oraz inne koncepcje ekonomiczne.”

Wygląda na to, że młodym osobom, które lubią „chodzić na skróty”, kryptowaluty wydają się inwestycją, która może w szybszy sposób przynieść ogromne zyski, niż ma to miejsce na rynkach tradycyjnych, a do tego takie inwestycje dostarczają sporej dawki adrenaliny. Z reszt a kto nie wspomina z ekscytacją roku 2017?