LedgerX odnotował rekordy na BTC.

LedgerX – dostawca obrotu instrumentami pochodnymi opartych o Bitcoin, zarejestrował rekordową ilość obrotów w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Jak poinformował dyrektor ds. Ryzyka, Juthica Chou, firma odnotowała 50 mln USD obrotu w zakresie instrumentów pochodnych w samym lipcu br.

W odpowiedzi na zwiększony popyt klientów, LedgerX uruchomił w zeszłym miesiącu nowy system zakupów kryptowaluty Bitcoin (BTC). Produkt ten, o nazwie „Bitcoin jednym kliknięciem” działa jako „pojedynczy punkt kontaktowy” dla klientów instytucjonalnych lub o wysokiej wartości netto, umożliwiający łatwe kupowanie bitcoinów za pośrednictwem platformy regulowanej przez władze federalne. Usługa została zbudowana na platformie LedgerSavings. LedgerX zadebiutował w maju br.

„Produkt [Bitcoin jednym kliknięciem] zrodził się z wielu potrzeb klientów. Pokazuje to, że instrumenty pochodne i opcje są naprawdę użytecznymi długoterminowymi produktami i mogą oferować znakomite rozwiązania szerokiemu gronu uczestników – powiedziała,Juthica Chou dodając:

„Czerwiec był dla nas rekordowym miesiącem, a lipiec okazał sie jeszcze lepszy. Jeśli spojrzeć ilość naszych transakcji, jedna trzecia wartości była w ciągu ostatniego miesiąca, widzieliśmy ogromny wzrost aktywności. ”

Platforma jest dostępna dla wszystkich klientów LedgerX, która obejmuje około 130 instytucji, a także osoby z dużym kapitałem.

Firma zaczęła już przeprowadzać transakcje w systemie, a jeden z klientów zyskał już 15% rocznego zwrotu. Liczba ta pozostanie stała, nawet jeśli cena Bitcoina spadnie lub pozostanie w tym okresie w stagnacji.

LedgerX ma nadzieję na dodanie produktów Ethereum (ETH). Firma współpracuje z organami regulacyjnymi w celu uzyskania zatwierdzenia, ale Chou przekonuje, że firma otrzyma to zatwierdzenie, ponieważ wszystkie jej produkty są „w pełni zabezpieczone”.