Powstaje grupa lobbingowa SAIV, która ma „wypchnąć Ripple (XRP) na nowe ATH”.

Jak poinformował w piątek (29 bm.) Business Standard, Ripple prowadzi rozmowy z kilkoma organizacjiami, w celu uruchamienia grupy lobbingowej w Washington D.C.

SAIV (Securing America’s Internet of Value Coalition), to grupa lobbingowa, w której skład oprócz Ripple, wchodzą: Fundacja RippleWorks; Coil – firma opracowująca rozwiązanie do płatności cyfrowych; Hard Yaka – firma inwestycyjna zajmująca się zasobami cyfrowymi; oraz PolySign – firma, która chce zostać krypto-opiekunem.

Większość członków ma powiazania z Ripple; np. Coil została założona przez byłego dyrektora ds. technicznych w firmie Ripple, Stefana Thomasa, a Hard Yaka pracuje nad kartą prepaid, pozwalającą użytkownikom wydawać zawartość portfela Ripple w czasie rzeczywistym.

Jak mówi komunikat prasowy SAIV – Ta grupa startupów ma nadzieję, że przyśpieszy regulację kryptografii w świecie. „Politycy w Kongresie i agencjach rządowych przeanalizują tę nową technologię i zmierzą się z reżimem regulacyjnym, który musi zostać zaktualizowany, by spełnić potrzeby globalnej transformacji finansowej”.

SAIV będzie dążyć do promowania „wizji sprawiedliwego i słusznego Internetu wartości”, standardowych i spójnych zasad dla wszystkich głównych protokołów, wyjaśnienia zasad depozytariusza oraz „sprawiedliwych i sprawiedliwych przepisów IRS dotyczących zysków kapitałowych, aktywów i datków na cele charytatywne”.

W tym celu koalicja zatrudniła firmę lobbingową – Klein/Johnson Group, która prowadzi dwukontynentalny sklep lobbingowy skupiający się na kwestiach związanych z technologią i usługami finansowymi i szczycący się tym, że Oracle jest jednym z jej klientów. Firma Klein/Johnson Group została założona przez byłych pracowników senatorów, Johna Cornyna i Chucka Schumera. Warto zauważyć, że firma za wsparcie będzie otrzymywać 25 tyś. USD miesięcznie, oraz 10 tyś. XRP.

Prezes firmy PolySign, Jack McDonald, powiedział w oświadczeniu, iż „zasoby cyfrowe osiągną swój pełny potencjał i adaptację tylko wtedy, gdy osiągniemy szeroką edukację i zrozumienie, a także infrastrukturę klasy instytucjonalnej w branży”. SAIV skupi swoje wysiłki na pracy z amerykańskimi decydentami i agencjami rządowymi, „którzy mogą nam pomóc w realizacji tych inicjatyw” – wyjaśnił.

Jako współzałożyciel Klein/Johnson, Izzy Klein powiedział dla Business Standard, że nowa koalicja planuje lobbować Kongres, a także Komisję Papierów Wartościowych i Giełd, Internal Revenue Service i inne agencje, które są zaangażowane w regulację kryptowalut.

Zauważył także, że jego firma zamieni cenę XRP na dolary, kiedy ujawni płatności na federalnych formularzach lobbingowych.