Bitmain planuje wkroczyć na rynek USA

Bitmain, największa na świecie firma zajmująca się produkcją koparek ASIC do wydobywania kryptowalut (miningu) chce wkroczyć na rynek USA. Firma planuje rozszerzyć działalność w porcie Walla Walla, w Waszyngtonie.

Choć Bitmain jeszcze tego nie potwierził, do prasy wyciekła informacja, że w zeszłym roku w Waszyngton został zarejestrowana firma o nazwie Ant Creek, którego współzałożyciel Bitmain Jihan Wu jest jedyną jednostką zarządzającą.

Port Walla Walla ma dzierżawić grunt od początku 2019 r., a firma będzie miała możliwość zakupu w przyszłości do 160 arów gruntu.

Dyrektor Wykonawczy, Portu Patrick Reay powiedział, że jego agencja współpracuje z Antcreek LLC przez około sześć miesięcy nad rozwojem obiektu blockchain. Inwestycja ma wynieść 7-10 milionów USD i zapewni ok. 15-20 pełnoetatowych miejsc pracy.

Sytuacja ma miejsce w czasie, gdy Bitmain osiągnął niespotykane zyski w 2017 roku. Szacuje się, że Bitmain zarobił od 3 do 4 miliardów USD zysków operacyjnych w ubiegłym roku, rywalizując z GPU Giant NVIDIA, który zarobił 3 miliardy USD zysku operacyjnego w tym samym czasie.

Ta ekspansja Bitmaina wynika z niedawnego ataku chińskiego rządu na kryptowaluty. Na początku tego roku firma Bitmain otworzył nową filię w Szwajcarii, aby rozszerzyć działalność poza Chiny. Najwyraźniej Bitmain chce działać globalnie, aby regulacje w jednym kraju, nie miały zbyt dużego wpływu na zyski.