Ripple realizuje ostatni etap inwestycji w MoneyGram z końcowymi 20 mln USD.

MoneyGram ogłosiło, że firma płatności Ripple oparta na blockchain zrealizowała swoje pierwotne zobowiązanie inwestując 20 milionów dolarów.

W komunikacie prasowym z 25 listopada MoneyGram ogłosiło, że Ripple Labs Inc. dokonało końcowej inwestycji kapitałowej w wysokości 20 milionów USD w MoneyGram w ramach pierwotnego zobowiązania inwestycyjnego Ripple w wysokości 50 milionów USD.

Partnerstwo MoneyGram i Ripple.

W czerwcu obie firmy zawarły 2-letnie partnerstwo strategiczne w celu nawiązania współpracy w zakresie płatności transgranicznych i rozliczeń walutowych z aktywami cyfrowymi. W ramach umowy MoneyGram będzie mogło wypłacić Ripple do 50 milionów USD w zamian za kapitał własny.

MoneyGram ma używać produktu płynności xRapid firmy Ripple, aby umożliwić wysyłanie pieniędzy w jednej walucie i natychmiastowe rozliczenie w walucie docelowej. Korzystając z tokena XRP Ripple do takich przelewów, xRapid może rozliczać takie transakcje szybciej niż w przypadku walut fiducjarnych lub innych dużych aktywów cyfrowych. Brad Riplinghouse, CEO Ripple, skomentował najnowszą inwestycję:

„[..]W zeszłym miesiącu ogłosiliśmy, że MoneyGram zaczął wykorzystywać płynność na żądanie do płatności na Filipiny i cieszymy się, że możemy wspierać dalszą ekspansję MoneyGram w Europie i Australii. Aktywa cyfrowe i technologia blockchain mogą wywrzeć ogromny wpływ na transgraniczne płatności – MoneyGram i Ripple są tego przykładem […] ”

Ripple nabył akcje od MoneyGram po cenie 4,10 USD i co daje 9,95% akcji zwykłych MoneyGram.

Większość kryptografii prawdopodobnie spadnie do zera.

Na początku listopada Garlinghouse stwierdziło, że istnieje zbyt wiele kryptowalut, prognozując, że pozostanie tylko 1% całości, i że ta niewielka liczba projektów kryptograficznych będzie się zmieniać i znacznie się rozwijać w nadchodzących dziesięcioleciach, ponieważ skupi się na rozwiązywaniu prawdziwych problemów dla prawdziwych klientów.

Wskazał, że bardzo niewielu rzeczywiście będzie w stanie zaspokoić potrzeby klientów, argumentując, że zdecydowana większość z nich „prawdopodobnie osiągnie zero”.

     „Za każdym razem, gdy pojawia się nowy rynek, wiele osób wpada na ten rynek i próbuje pokazać, że może rozwiązać problem, może zaspokoić potrzeby klientów”.