SEC odkłada w czasie decyzję w sprawie ETF

Wniosek o ETF wspierany przez firmy VanEck i SolidX, złożony 6 czerwca br., został odłożony w czasie. Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) w USA zażądała kolejnych wyjaśnień dotyczących notowania i obrotu giełdowego funduszu inwestycyjnego Bitcoin ETF.

Fundusz uznano za fizycznie zabezpieczony, co oznacza, że ​​będzie posiadał rzeczywiste Bitcoiny i ma się zaistnieć na giełdzie papierów wartościowych BZX w Chicago Board of Exchange (CBOE).

SEC stwierdza, że ​​nie wyciągnął żadnych wniosków, odnośnie poruszanych kwestii i wnosi o dodatkowe wyjaśnienia zainteresowanych stron dotyczące oświadczenia BZX na poparcie wniosku.

W szczególności, SEC poszukuje informacji na temat 18 kluczowych kwestii, a wśród nich są poglądy komentatorów na oświadczenie BZX, że Bitcoin jest mniej podatny na manipulacje niż towary, o które opiera się handel wymienny (ETP).

“Komisja wszczyna postępowanie w celu dodatkowej analizy zgodności proponowanej reguły z sekcją 6 (b) (5) Ustawy, która wymaga m.in., by zasady krajowej giełdy papierów wartościowych były zaprojektowane w sposób zapobiegający oszustwom i manipulacjom, w celu promowania sprawiedliwych zasad handlu oraz w celu ochrony inwestorów i interesu publicznego”

W sierpniu br. SEC odroczył swoją decyzję w sprawie ETF do 30 września br., informując, że otrzymał ponad 1300 komentarzy. Zgodnie z dokumentem opublikowanym 07.08.2018 r., SEC zamierza ciągu 45 lub 90 dni, zatwierdzić lub przedłużyć okres rozpatrywania wniosku ETF firmy VanEck i SolidX.