Twitter zbanuje reklamy kryptowalut

Podążając śladami Facebooka i Google’a, Twitter prawdopodobnie planuje wprowadzić zakaz reklam związanych z kryptowalutami w ciągu najbliższych dwóch tygodni.

Będą blokowane reklamy związane z portfelami kryptowalut, stronami wymian kryptowalut i ICO, z nielicznymi wyjątkami. Przedstawiciele Twittera potwierdzili doniesień , ale także im nie zaprzeczają.

Twitter stał się popularnym forum, nie tylko dla entuzjastów blockchain, ale również celebrytów promujących ofertę kryptograficznych tokenów, a także oszustów podszywających się pod prawdziwe konta w celu oszukania inwestorów.

Na początku tego miesiąca Jack Dorsey, CEO i założyciel Twittera, poinformował, że firma podwoi wysiłki na rzecz zwalczania plagi kryptograficznych oszustów na platformie Twitter.

Tymczasem Google i Facebook wprowadziły ostatnio zmiany w regulaminie, w celu usunięcia reklam związanych z kryptowalutami.

Facebook poinformował na swoim blogu pod koniec stycznia br., że ​​to bloki „reklam promujące produkty i usługi, które często wprowadzają w błąd lub są narzędziem oszukańczych praktyk promocyjnych, takich jak opcje binarne czy ICO.”

Internetowy gigant Google ogłosił w zeszłym tygodniu, że od czerwca br. wprowadzi kryptowaluty na czarną listę, skutecznie zabraniając reklam giełd kryptowalut i tokenów.

Ostrzeżenie: Ten artykuł nie powinien być traktowany jako doradztwo inwestycyjne i nie jest przeznaczony do tego celu. Przed dokonaniem inwestycji w kryptowaluty należy przeprowadzić własne szczegółowe badania.