Użyj komputera do walki z Koronawirusem

I Ty możesz pomóc w walce z Koronawirusem dołączając do akcji
FoldingAtHome.
Im więcej osób wesprze inicjatywę, tym większa szansa na znalezienie rozwiązania zagadki działania białek wirusowych SARS-CoV-2.

Za inicjatywą FoldingAtHome stoi kalifornijski Uniwersytet Stanforda, a sposób dołączenia do akcji jest dość prosty. Właściciele komputerów mogą użyczyć moc obliczeniową do celów badawczych. W podobny sposób pracowano już nad chorobami: Alzheimera, Huntingtona a nawet wirusem Ebola. Dane uzyskiwane w ramach projektu będą udostępniane laboratoriom na całym świecie. Teraz oczywiście na celowniku jest koronawirus.

Im większa zebrana moc obliczeniową, tym wyższa szansa na wykrycie algorytmu, który pozwoli zrozumieć, w jaki sposób działają białka wirusa SARS-CoV-2. Kolejnym krokiem będą prace nad szczepionką. W Polsce temat podjęła gamingowa agencja FantasyExpo, firmy Switchit i WeWork oraz portal KryptoPorady.pl. Każdy może pomóc, udostępniając wolną moc obliczeniową swoich komputerów. Mamy nadzieję, że na nasz apel odpowie wiele osób z naszego środowiska i wspólnie przyczynimy się do szybszego powstania skutecznej szczepionki przeciw Covid-19.

Jak dołączyć do akcji FoldingAtHome? Wystarczy zainstalować na swoim komputerze program, który można pobrać TUTAJ. Następnie z listy rozwijalnej “I supportresearchfighting” należy wybrać opcję “Anydisease” w której choroba Covid-19 ma aktualnie najwyższy priorytet. Aplikacja wykorzystuje wolne zasoby procesora i karty graficznej, może pracować w tle cały czas. Aby dołączyć do polskiego teamu należy wybrać nazwę FoldingAtHome Poland (team numer 250728). Swój udział w akcji warto nagłośnić w social mediach, które aktualnie mają ogromna moc. Używając #FoldingAtHomePoland poinformuj swoją społeczność o tej inicjatywie i zachęć swoich znajomych do dołączenia.