Zarabiaj na przeglądaniu internetu z przeglądarką Brave

Przeglądarka Brave uruchomiła przedsmak swojej usługi w postaci wersji na komputery stacjonarne. Reklamy Brave to od dawna zapowiadana usługa, która nareszcie ujrzała światło dzienne. Dzięki niej możemy być wynagradzani w tokenach BAT za oglądanie reklam w przeglądarce.

Przegladarka Brave to obecnie najszybsza przeglądarka, która automatycznie blokuje wszelkie reklamy oraz skrypty śledzące. Od teraz możemy włączyć obsługę reklam Brave. Dzięki tej usłudze, przeglądarka Brave zastąpi reklamy na stronach własnymi, a użytkownik je oglądający będzie nagradzany tokenami BAT (Basic Attention Token).

Dodatkowo każdy użytkownik przeglądarki Brave otrzymuje dodatkowe tokeny BAT, których co prawda nie może wybrać, zaś może nimi nagradzać twórców stron czy innych wydawców internetowych np. Youtuberów

Przeglądarkę Brave można ściągnąć TUTAJ.

Przeglądarka Brave

Jeżeli masz już zainstalowaną właściwą wersję Brave. Tryb zarabiania możesz włączyć, w sposób widoczny na animacji poniżej:
Przeglądarka Brave - Zarabianie

Mechanizm zarabiania w Przeglądarce Brave:

Reklamy Brave czyli Brave Ads, są bezpośrednio powiązane z systemem wynagrodzeń przeglądarki –  Brave Rewards dostępnym dla wydawców treści, oraz zwykłych użytkowników.

 

Aż 70% przychodów z reklamodawców jest przydzielone użytkownikom którzy oglądali reklamę Brave. Odbywa się to anonimowo i znacznie inaczej łączy świat marek z odbiorcami reklamy, pomijając wszelkie agencje reklamowe.

Użytkownik przeglądarki Brave przeglądający sieć nie jest atakowany nachalnymi reklamami, lecz pojawiają się one w postaci powiadomień w najmniej denerwujących momentach. Po kliknięciu reklamy odsłoni się pełnoekranowa strona w prywatnym oknie.  Użytkownicy przeglądarki Brave mogą nawet dostosować  ilość pojawiających się reklam Brave.

Reklamy Brave Ads nie inwigilują użytkowników, lecz  wynagradzają ich.

Reklamy Brave Ads  są dostosowane do treści strony oraz  języka odbiorcy. Udział w zyskach nie bierze się z powietrza. Pieniądze w systemie Brave Ads są od reklamodawców, 70% dostają użytkownicy, a tylko  30% twórcy przeglądarki Brave.

Aktualnie Brave współpracuje z sieciami reklamowymi i markami: Uphold, BuySellAds, AirSwap, TAP Network orazFluidity.

Zarobki w przeglądarce Brave za poświęcenie reklamom swojej uwagi jest przyznawane w tokenach BAT (Basic Attention Token) przez zintegrowane jako Brave Rewards w przeglądarce. Tokeny BAT są  przeznaczane na rzecz najczęściej odwiedzanych przez nas serwisów lub w formie napiwku dla ulubionych twórców. Tokenami BAT  można zapłacić za treści premium, wypłacić na własny portfel kryptowaluty BAT lub przelać na portfel giełdy i sprzedać. Uczestnicy programu reklam Brave Ads mają być wynagradzani  z końcem każdego miesiąca.

Prywatność w przeglądarce Brave.

Zapewnienie prywatności użytkownikom to jeden z podstaw przeglądarki Brave.

Użytkownik reklam Brave Ads kompletnie kontroluje prywatność, więc żadne informacje o nim nie wypływają z systemu Brave Ads.

Cześć planów na przyszłość developerów przeglądarki Brave poznaliście powyżej, lecz warto wspomnieć kilka innych danych:

w 2018 roku przeglądarka Brave odnotowała 1 mln. aktywnych  użytkowników  przeglądarki Brave miesięcznie. Dziś jest to ich5,5 mln., z czego 20% korzysta z przegladarki Brave na komputerach stacjonarnych , a 80% to uzytkownicy mobilnej przeglądarki Brave. Natomiast liczba zweryfikowanych twórców treści wzrosła 7-krotnie. Ponad 28 000 twórców YouTube’owych i streamerów  z platformy Twitch.

Faza pierwsza rozwoju zawiera zrealizowanie i uruchomienie przeglądarki w wersji Brave 1.0 z zintegrowanym Brave Ads. Umożliwi to interakcję firm/marek z użytkownikami przeglądarki Brave i zarobki w tokenach BAT.

Faza druga odbędzie się pod koniec 2019 roku i umożliwi integrację reklam z twórcami (właścicielami stron itp.). Twórcy będą mogli uruchamiać spersonalizowane kanały reklam na swoich stronach czy kanałach. Zyski z takich reklam będą w 70% trafiać do twórców, 15% zysków trafi do użytkowników przeglądarki Brave jako nagroda za poświęconą uwagę reklamom, a reszta trafi do developerów Brave.