Gdzie inwestować w bitkoina

Bitcoin (Bitkoin*) jest nową kryptowalutą, stworzoną w 2009 roku przez nieznaną osobę, znana pod pseudonimem Satoshi Nakamato. Jeśli zastanawiasz się gdzie inwestować bitcoiny to ten artykuł jest dla Ciebie!

Transakcje Bitkoin dokonywane są bez pośredników, banków czy serwera centralnego. Bitkoina można wykorzystywać do rezerwacji hotelu, kupienia kawy w restauracji, zakupów w Overstock czy kupna gier na Xboxa. Bitkoin można wykorzystać anonimowo do kupowania wszelakich towarów, również tych mało legalnych. Ponadto płatności międzynarodowe za pomocą Bitcoin są łatwe i tanie, ponieważ bitcoiny nie są związane z krajem i nie podlegają żadnym regulacjom.

Gdzie inwestować bitcoiny?

Większość osób wybiera Bitkoin, by zainwestować i się wzbogacić. Cena Bitcoin ogromnie wzrosła podczas długiej hossy w 2017 roku. Niektórzy po prostu traktują bitcoin jak inwestycję, mając nadzieję, że jego cena wzrośnie.

Gdzie inwestować bitcoin

Inwestuj w Bitkoin na giełdzie BitBay.

By handlować kryptowalutami, potrzebujemy systemu – platformy do handlu kryptowalutami. Jeśli dopiero zaczynamy z kryptowalutami i Bitcoinem, możemy rozpocząć naszą przygodę z polską giełdą BitBay.

Większość z nas nie ma technologicznych predyspozycji czy środków do bezpośredniego wydobywania (kopania) bitcoinów dlatego idealnym wyborem jest handel kryptowalutami.

Więcej o tej giełdzie znajdziesz w artykule Giełda BitBay – opis.

Przedstawiane w artykule informacje o rynku kryptowalut oraz innych inwestycjach są wyłącznie prywatnym zdaniem autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Inwestujesz w „Bitkojny” lub inne kryptowaluty na własną odpowiedzialność. Bądź świadom ryzyka zakupu kryptowalut takich jak „Bitkoin” (błędy w pisowni nazewnictwa Bitcoina wystąpiły celowo).